Pazartesi, Şubat 14


MEVLİT KANDİLİ

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir.  Kandiliniz hayırlı olsun!
Tüm dualarımız bu gece inşaallah kabul olur arkadaşlar.

EÛZÜ BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTANİR-RACÎM, BİSMİLLAHİRRAHMANİRRRAHİM
Ya ilahel alemin
İlk yarattığın nur efendimizin nuruydu. Sen onu var etmeden evvel gündüzün geceden, baharın da kıştan farkı yoktu.
İyilikler, kötülüklerle iç içe; akıl nefse yenik, ruh da bedenin esiri idi.
O güzeller güzeli ,Varlığın sırrını keşfedip akla yüksek hedefler gösterdidüşünceye kapılar açıp insanın ebedlere namzet olduğunu âlemşümul bir dille haykırdı.
Böyle bir elçiyi insanlığa bahşetmenden,Ve sayısız nice nimetlerinden ötürü sana sonsuz hamd ü senalar olsun ya rabbi!
Güç ve kuvvet ancak kendisine has olan yüce ve büyük Allâh’ım!Mahlûkatın adedince,Zatının rızası,Arşının ağırlığı ve kelimelerinin toplamınca Efendimiz Hz. Muhammed (sas) ve O;nun ehli ve ashabı üzerine salât ü selam la bir kere daha yâdederek huzûr-u İlahi'de el açıp yakarıyoruz
Ey her şeye hayat bahşeden Allahım bütün insanlık, hatta bütün bir varlık âleminin bayramı sayılan mübarek günleri vardır. bir gün daha vardır ki, o da Allah Rasûlünün dünyayı teşrif buyurarak tenezzülen aramıza girip bizi şereflendirdiği kutlu zamandır.
Bizler şimdi o anı yaşıyoruz.Rahmet-i Rahmanın galeyana geldiğine inandığımız bu kutlu zaman diliminde,
Mevlid Kandilinin bizim için hakiki bayram olması ümidiyle,ümmet-i Muhammedin hal-i pürmelali açısından
bayram hediyesine en muhtaç birer yetim olduğumuz mülahazasıyla, Şefkat Peygamberinin ruhaniyetine sığınarak,
sen den yeniden bir kere daha diriliş istiyoruz ya rabbi
Ey her şeye gücü yeten Allahım
Efendimizi düşünmekle hayatın hiç kimseye nasip olmayan tadınıve varlığın bitmeyen zevkli maceralarını duyarız.
Duyarız imanın yenilmez gücünü,Duyarız Müslümanlığın kahramanlık olduğunu,Duyarız doğruluğun paha biçilmez kıymetler ihtiva ettiğini,
Duyarız iffet ve ismetin, meleklerinkine denk insan tabiatının bir buudu haline geldiğini.
Nolur bu ve benzeri nice güzellikleri daha derince ve engince
Bütün insanların ruhlarına duyur ya Rabbi!
Ya Rabbel alemin
Onun terbiyesi, onun üslûbu ve onun sistemiyle yetişmiş olan nesillerin imanları izân ufkuna erişiyor,muhabbetleri çağlayanlara dönüşüyor.efendimizi bu ölçüde duyup sevmeleri münasebetiyle her an daha da şahlanıyor ve o kutlunun arkasında bulunma sevinciyle adeta yeni bir asr-ı saadet yaşanıyor.Sen dünyamıza yeniden bir huzur çağı
ve gül devri yaşat ya Rabbi!
Ey yüceler yücesi AllahımYüzümüz yok, hicap içindeyiz;Efendimizin senin katındaki nazının geçerliliğine de ümitlerimiz tam.Keşke ne seviyede olursa olsun efendimizden hiç uzaklaşmasaydık; ondan gelen ışıklardan ve ruhlarımıza boşalan mânâlardan hiç mahrum kalmasaydık..ve onu o inandırıcı çehresiyle içlerimizde hep taptaze ve dipdiri duyabilseydik!..sen bizleri kendi uzaklıklarını aşabilen hak ve hakikatleri de bütün derinlikleriyle duyabilenlerden eyle ya rabbi!
Ya ilahel alemin
O güzeller güzeli Sevgiliyi, bir kere daha misafirimiz eyle..tahtını sinelerimize kur gönüllerimizdeki karanlıkları kov,
bütün benliğimize ruhunun ilhamlarını duyur ve bize yeniden diriliş yollarını göster ya rabbi İnananları karanlıklardan aydınlığa çıkaran Allahım her gün biraz daha azgınlaşan şu zulmetleri o kutlunun ışığıyla dağıtıver herkesi inleten zulüm ve adaletsizlik ateşini söndürüver.her şekliyle kine, nefrete, düşmanlığa kilitlenmiş şu zavallı ruhların boyunlarındaki zincirleri çözüver sevgiye, merhamete, şefkate hasret giden sinelerimizi muhabbetle, hoşgörüyle coşturuver ruhlarımızı aklın aydınlığı, gönüllerimizi de mantık ve muhakeme enginliğiyle buluşturuver
ve bizi kendi içimizdeki hicran ve hasretlerimizden kurtarıver ya Rabbi!Ey merhameti bol olan Allahım!şefkati, adaletini aşkın gönüller sultanını unuttuğumuzun ve saygısızlıkta bulunduğumuzun farkındayız.Biliyoruz ki o rahmet nebisi incinse de küsmedi Vefasızlık görsede alakayı kesmedi Başını yaranlar, dişini kıranlar karşısında bile ellerini açıp dua dua yalvardı. Katiyen lanette bulunmadı. Lanet ve bedduaya âmin de demedi.Sinesini, Ebû Cehil'leri bile ümitlendirecek ölçüde açabildiği kadar açtı ve her sözünü, her davranışını senin rahmetinin enginliğine bağladı.
Sen bizleri onun o engin merhametinden istifade eden ve şefaatine de nâil olanlardan eyle ey Rabbi!
Ey ihsanları sonsuz olan Allahım düşe-kalka olsa da hep Efendimizin izinde yürüme gayretindeyiz.
Nolur bizi bir kere daha sevindir. Sevindir ki; bağının taptaze fidanlarıyla adını âleme tam duyuracak demdeyiz.
Bu dünya ışığa hasret gidiyor. Bizler o kırık azimlerimiz ve o çatlamış ümitlerimizle, yolların hakkını veremesek de hep yollardayız.Sadece hislerimizle de olsa, aradığımız hep senin habibin;Nolur gönüllerimiz bir kere daha onunla dolsun,ufuklarımızı saran şu upuzun geceler yerlerini gündüzlere bıraksın ve viladeti bizim hakiki bayramımız olsun..
Ey yapılan dualara cevap veren Allâhım Sana itaat edilir Sen karşılığını veririsin;Sana isyan edilir, sen bağışlar ve affedersin,Darda kalanlara icabet edersin,Zararı sıkıntıyı ortadan kaldırırsın Hastalara şifa, dertlilere deva verirsin
Günahları bağışlar, tövbeleri kabul edersin Sen bizlerin dualarını kabul buyur ya Rabbi!
Allâhım
acizlikten, üzüntüden, tasadan, kederden,Korkaklıktan, kabir azâbından, cehennem ateşinden sana sığınırız.
Bizleri kötülükten ve kötülerin şerrinden emin eyle ya Rabbi!
Ey Yüceler Yücesi!
bize karşı düşmanlık duygularıyla oturup kalkanların kalblerini yumuşatmak murad ediyorsan, bize ve gönüllüler hareketine karşı onların kalblerini yumuşat ve sinelerini daimî bir sevgiyle doldur! Ya Rabbi!Ey kalbleri evirip çeviren Sultanlar Sultanı!Bizim kalblerimizi de, onların kalblerini de sevdiğin ve hoşnut olduğun güzelliklere çevir! Ya Rabbi!
Allahım
Sen bizlere bizi aşan istidat ve kabiliyetler ver ve lutfedeceğin bu kabiliyetleri senin rızan yolunda kullanmayı bizlere nasip eyle ya Rabbi!
Allahım
Sen bizlere peygamberleri donattığın sıfatları lutfet lakin biz lutfedeceğin bu sıfatları tefahur vesilesi yapmayalım ve hep kendimizi sıfır görelim ya Rabbi!
Allahım
Cümlemize vicdan genişliği lutfet Kalplerimize inşirah bahşet Bizleri kollektif şuura sahip kullarından kıl Ve bizleri müttakilere rehber eyle ya Rabbi! Ey yüceler yücesi olan Allahım Biz ümmeti Muhammedin dağınıklığını gider Bize ve ülkemize birlik ve dirlik ver Bütün dünyaya da huzur ve barış nasibeyle..Kalplerimizi birbirene ısındır ve Bizleri birbirimize sevdir Dünyanın dört bir tarafında hizmet eden kardeşlerimizi Bizlerle beraber ihlas-ı etemme muvaffak kıl ya Rabbi!
Allâh'ım!
Efendimiz Hz. Muhammed (sav)in Sen'den istediği her türlü hayrı Sen'den istiyor, yine Peygamber Efendimizin sana sığındığı her türlü şerden de sana sığınıyoruz.Yâ Erhamerrâhimîn ve Yâ Ekremelekremîn!Bizim, anne-baba ve ecdadımızın Bize rehberlik ve kılavuzluk yapan büyüklerimizin,Bir harf bile olsa kendilerinden istifade ettiğimiz hocalarımızın,Sevdiklerimizin, sevenlerimizin,Içinde neşet ettiğimiz beldedeki insanların,Milletimiz fertlerinin,
Kadın-erkek inanan bütün arkadaşlarımızın,Dostlarımızın, kardeşlerimizin..Bize karşı hep civanmertçe davrananların..Hayır dualarında unutmayıp Her zaman bizi de yâd edenlerin..Üzerimizde hakkı bulunan kimselerin..
Kıymetli nasihatleriyle Bize bekâ desenli sâlihatın yollarını gösterenlerin...Ve bütün ümmet-i Muhammedin Günahlarını bağışla! Ya Rabbi!
Allahım!
Duamızın sonunda Sana olan minnet ve şükran hislerimizi Bir kere daha tekrarlıyor,Resûl-ü zîşânı, âlini, ashabını
Bir kez daha salavâtlarla anıyor Ve dualarımızı kabul buyurmanı istirham ediyoruz.Ne olur, bizlerin dualarına icabet buyur ya Rabbi! Amin ve selamün alel murselin vel hamdü lillahi Rabbil-alemin
Alıntıdır

15 yorum:

 1. Allahın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

  Yıpranmış ve Katılaşmış Gönülleri Rahmet Meltemiyle Yeşerten Eşsiz Peygamberin Doğum Günü Olan Mevlit Kandilinizi En Içten Dileklerimle Tebrik Ederim.

  YanıtlaSil
 2. Nurşencim senin ve ailenin kandilini kutlar dualarınızın kabul olmasını dilerim.
  çok öpüyorum canım..

  YanıtlaSil
 3. Dua ve muhabbetle sarmalanmış,gül kokusunu yüreklerimizde hissedeceğimiz,huzur dolu kandiller diliyorum..
  sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 4. canım sevgi günün ve kandilin kutlu olsun öpüyorum

  YanıtlaSil
 5. Mevlüt kandilinizi kutlar hayırla vesile olmasını Yüce Allahtan dilerim....

  YanıtlaSil
 6. Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun inşaAllah....

  YanıtlaSil
 7. HAYIRLI KANDİLLER ARKADAŞIM .SEVGİLER..

  YanıtlaSil
 8. Canım,
  Tüm dularımızın kabul olması dileğiyle, kandilin kutlu olsun.
  Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil
 9. canım kandilin mubarek duaların kabul olsun hayırlı kandiller

  YanıtlaSil
 10. Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul kandilin mübarek olsun.En içten sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 11. nurşencim kandilini tebrik ediyorum canım benim.efendimizin şefaati inşallah üzerimize olsun.küçük yavrularına kucak dolusu öpücükler

  YanıtlaSil
 12. Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..
  Selamlar canim...

  YanıtlaSil
 13. Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun.Mevlut kandiliniz mübarek olsun.
  can dostum Allah dualarimizi kabul buyursun sevgiler:))

  YanıtlaSil
 14. hayırlı kandiller arkadaşım,duaların kabul olsun,sevgiler.....

  YanıtlaSil
 15. Sizinde kandiliniz mubarek olsun hayirlara vesile olur insallah

  YanıtlaSil

Sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler,umarım tariflerimle size yardımcı olabilmişimdir.

söke un

söke un